29 січня 2016

На Аскольдовій могилі український цвіт


На Аскольдовій могилі
Поховали їх
Тридцять мучнів українців
Славних, молодих…
Павло Тичина




Від трагічних подій, які відбулися наприкінці січня 1918 року, нас відділяє майже сотня років. Здавалось би, багато часу минуло, Україна зазнала значних змін і набагато більших потрясінь, аніж те протистояння юних патріотів України і більшовиків. Та подвиг кількох сотень українських юнаків під Крутами є повчальним прикладом з нашої історії.
У 2006 році було відкрито Меморіал пам’яті героїв Крут на залізничній станції Крути. Автор меморіалу, Анатолій Гайдамака, представив пам’ятник як насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону. Біля підніжжя пагорба побудовано капличку і викопано озеро у формі хреста. У 2008 році меморіал доповнили сімома вагонами і відкритою залізничною платформою військового ешелону, які встановлено на рейках по 4 з двох сторін.
З нагоди 98-ої річниці бою в Україні, у бібліотеці було проведено історичну годину "На Аскольдовій могилі український цвіт" . Присутні переглянули  фільм "Бій під Крутами", тематичну добірку літератури та газетно-журнальних статей.

 


26 січня 2016

Уроки Голокосту

27 січня - Міжнародний день

пам'яті жертв Голокосту

  Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!  
  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати, за даними проекту є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
  Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
  У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

22 січня 2016

Соборність України: від ідеї до сьогодення

 
 Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.
 Відео-година: "Соборність України: від ідеї до сьогодення" відбулась у бібліотеці. Учні 7 та 8 класів місцевої школи переглянули відеофільм "Акт Злуки УНР і ЗУНР 1919 року" та ознайомилися з матеріалами тематичної викладки літератури: "22 січння День Соборності України"
Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.

21 січня 2016

                                          Калейдоскоп різдвяних свят
Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Горох, чечевиця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік.
Щоб всього було доволі
І в коморі, і на полі.
Сію, сію, посіваю,
З Новим роком
Поздоровляю!
  Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна викристалізовувались у чудові поетизовані обряди - колядування, щедрування й засівання.
  У народних календарних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках втілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі.
   Ото ж сьогодні в приміщенні Березолуківської загальноосвітньої школи відбувся  Літературно-мистецький журнал: "Калейдоскоп різдвяних свят".
   Колядки, щедрівки та вінчування виконували учнів школи, гурти колядників сіла Березолуки, відвідувачі недільної школи села Залісці.
  Користувачі бібліотеки ознайомилися з викладкою літератури: "Добрі свята приходять в наш дім".
                     
 









18 січня 2016