01 грудня 2020

 #Літературний_календар

Платон Воронько — видатний український дитячий поет. На його віршах виросло не одне покоління української малечі. Ці віршики настільки улюблені, що часом здається, ніби вони існували вічно — «Падав сніг на поріг», «Хвалився кіт, що він убрід Дніпро перебреде...», «Засмутилось кошеня: треба в школу йти щодня...» та ще багато-багато інших.
Народився письменник 1 грудня 1913 р. в
с. Чернеччина поблизу Охтирки на Сумщині. Навчався в Харківському автошляховому інституті та Московському Літінституті.
Був часником Другої світової війни, командиром підрозділу підривників партизанського з’єднання Ковпака. А з 1945 року працював завідувачем відділу журналу «Дніпро».
Після війни Платон Воронько займався літературною творчістю. Він автор понад тридцяти збірок віршів і поем та великої кількості книжок для дітей. У 1969—1971 роках — заступник голови Київської організації Спілки письменників України.
Майже всі свої літературні премії отримав за «дорослі» вірші, але справжню славу здобули його неповторні поезії для дітей. Лауреат Державної премії СРСР (1951), Державної премії ім. Т. Г. Шевченка (1972), літературної премії ім. Лесі Українки (1976). Серед найвідоміших дитячих творів: збірки віршів «Всім по сім», «Читаночка», «Сніжна зіронька горить», «Облітав журавель», «Казка про Чугайстра» та багато багато інших.
Помер поет 10 серпня в Києві. Похований на Байковому кладовищі.
До Вашої уваги добірка книжок Платона Воронька, які є у фонді нашої бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар